خنک کننده مرکز داده و دیتا سنتر

مراکز داده و دیتا سنتر ها تولید کننده گرمای فراوانی هستند. دلیل آن هم این است که تمامی تجهیزات اکتیو شبکه که در این مراکز وجود دارند، به دلیل استفاده از برق گرمای زیادی تولید میکنند.

خنک کردن مراکز داده و دیتا سنتر بسیار مهم و حیاتی است زیرا در صورتیکه به خوبی دمای انها کنترل نشود، به دلیل گرما بیش از حد دستگاه ها از کار می افتند.

گرمای بیش از حد یکی از آفات تجهیزات شبکه میباشد. هر چقدر محیط دمای پایینتری داشته باشد عمر مفید دستگاهها بالاتر میرود.

روش های خنک سازی مراکز داده و دیتا سنتر با وجه به ابعاد و حجم مرکز مورد نظر ، روشهای مختلفی برای خنک سازی وجود دارد: استفاده از HVAC استفاده از خنک کننده های عمومی مثل کولر گازی

در کشور ما برای خنک کردن مراکز کوچک معمولا از کولرهای گازی استفاده میشود.

مشاوره در زمینه نصب سیستم های خنک کننده مراکز داده 88507740

سیستم خنک کننده HVAC

HVAC مخفف HEADING VENTILATING AND AIR CONDITIONING  به معنای گرمایش تهویه و تهویه مطبوع میباشد.

به طور معمول واحدهای HVAC مرکز داده بر اساس دمای هوای بازگشت ، کنترل میشوند.

مدیریت مناسب دما در دیتا سنتر یک سازمان برای حفظ عملکرد تجهیزات کاملا حیاتی است. وجود هوای گرم و رطوبت بیش از حد میتواند به دلیل وارد آوردن خسارت به دستگاه ها، بارمالی زیادی را تحمیل کند. از این رو به راحتی میتوان با به کارگیری تجهیزات خنک کننده با قیمت پایین از ایجاد خسارت های مالی به راحتی جلوگیری کرد.

اتاقک های سرد و گرم

به این صورت می باشند که مجموعه ای از رک ها کنار هم نصب میشوند. فضای جلویی کاملا محفوظ از محیط بیرونی می باشد. بعداز ورود هوای سرد به اتاق توسط خنک کننده ها این هوای سرد توسط فن دستگاه ها مکیده شده و پس از خنک سازی دستگاه از پشت رک ها خارج میشود . هوای خروجی دارای درجه حرارت بالایی به دلیل تولید گرمای دستگاه ها میباشد . کمپرسورها این هوای گرم تولید شده را مکیده و پس از خنک سازی مجدد وارد فضای اتاقک میکنند.این چرخه هوای سرد و گرم به صورت متناوب در جریان است.

راهرو های سرد و گرم

در این روش رک ها در راهروهایی روبروی یکدیگر و یا پشت هم نصب شده سپس هوای سرد از زیر کف کاذب به زیر رک ها وارد میشود. پس از وارد شدن هوای سرد به رک ها ، حرارت تولید شده توسط دستگاه های داخل رک ، توسط محفظه هایی که در بالای آنها قرار دارد جمع آوری شده و مجدد توسط کمپرسورها بعد از خنک سازی وارد رک میشود.

از هر دو روش میتوان با توجه به محیط و فضای دیتا سنتر به راحتی استفاده کرد.

جهت مشاوره در زمینه طراحی اتاق سرور و دیتا سنتر با مشاوران تخصصی ما با شماره 02188507740 تماس بگیرید.

این شرکت در سال 1391 فعالیت خود را با هدف ارائه انواع محصولات،راهکارها و خدمات مشاوره ای طراحی و مهندسی در زمینه زیر ساخت شبکه های کامپیوتری و سیستم های نظارت تصویری آغاز نموده است. همواره سعی بر آن داشته است محصولات و خدماتی که در اختیار مشتریان خود قرار دهد که از بالاترین سطح کیفیتی برخوردار باشد.

خدمات گروه غدیر:

مراکز داده و دیتا سنتر

دوربین مداربسته

زیر ساخت شبکه

برق اضطراری و UPS

  • آدرس: سهروردی شمالی ، نرسیده به خیابان شهید بهشتی، کوچه زمانی، پلاک 3 ، واحد 6

  • تلفن: 02188507740

  • ایمیل: info@ghadirgroup.com

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید