دیزل ژنراتور برای مراکز داده و دیتا سنتر

دیزل ژنراتور چیست؟ دیزل ژنراتور دستگاه مولد برق AC است. اصول کلی کار این دستگاه به این صورت است که یک موتور دیزلی مانند موتورهای ماشین سنگین یک ژنراتور را به حرکت در می آورد . با حرکت این موتورها انرژی الکتریکی به وجود می آید.
دیزل ژنراتور دیتا سنتر

کاربرد دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور یک نیروی برق برای مشاغلی خاص و حساسی است که نیاز به جریان برق جایگزین در صورت قطعی برق شهری را دارند.

کاربرد دیزل ژنراتور برای دیتا سنتر

یکی از مراکز مهمی که نیاز به جریان برق مداوم دارند ، مراکز داده و دیتا سنتر هستند. حفظ، نگهداری و تبادل اطلاعات در این مراکز بسیار حیاتی است و جزو مراکز مهم یک سازمان محسوب میشوند.

در مقاله UPS به این موضوع پرداختیم که مراکز داده باید مجهز به برق اضطراری یو پی اس باشند . یو پی اس ها علاوه بر کنترل نوسانات برق ،انرژی لازم در زمان قطعی برق را برای دستگاه ها تامین میکند.

تفاوت یو پی اس ها با دیزل ژنراتور دراین است که در یو پی اس ها از باطری برای برقراری جریان برق استفاده میشود . هر چقدر قدرت یو پی اس بالاتر باشد به همان میزان تعداد باتری ها افزایش پیدا میکند. تا بتوان در زمان قطعی برق انرژی لازم برای روشن نگه داشتن دستگاه های متصل را تامین کرد. برق تامین شده توسط یو پی اس ها دارای محدودیت زمانی است

Ups ها میتوانند برای مدت 5 الی 30 دقیقه برق مورد نیاز را تامین کنند . به همین دلیل در مراکز دیتا سنتر یک دیزل ژنراتور قرار دارد تا در زمان قطع برق بعد از اینکه یو پی اس ها جریان را در مدار برقرار کردند، دیزل ژنراتورها  روشن شده و برق مورد نیاز دستگاه های مراکز دیتا سنتر را فراهم کنند. دیزل ژنراتورها باعث میشوند تا زمامی که برق شهری وصل شود، دستگاهها به خوبی و بدون هیچ مشکلی حتی تا چندین ساعت با اتصال به دیزل ژنراتور به کار خود ادامه دهند.

نکته مهم اینکه هنگامیکه دیزل ژنراتور ها روشن میشوند از لحاظ فنی فشار کمتری به یو پی اس ها وارد می آید. زیرا آنها برق مورد نیاز دیتاسنتر و مراکز داده را از دیزل ژنراتورها تامین میکنند.

کاربرد ها مهم دیزل ژنراتور برای قسمت های مهم دیتا سنتر:

دیتا سنترها دارای دستگاه ها و تجهیزات مهم و خاصی هستند که این تجهیزات دارای زیر ساخت های خنک کننده میباشند. گرمای تولید شده در دیتا سنتر ها به خاطر وجود دستگاه ها بسیار بالاست . پس بنابراین باید از تجهیزات خنک کننده در این مراکز استفاده شود.

وظیفه خنک کردن مراکز داده و دیتا سنتر ها به عهده HVACها ، فن ها ، هواسازها و کمپرسورها میباشد.

دستگاه های فوق نیاز به انرژی بالایی برای روشن شدن و روشن ماندن در زمان قطعی برق شهر دارند. انرژی مورد نیاز خنک کننده ها را قطعا نمیتوان با یو پی اس ها تامین نمود چون توان لازم برای این کار را ندارند.

در اینجاست که دیزل ژنراتورها ارزش و اهمیتشان بارز و مشخص میشود.

نکته: زمانیکه برق شهری قطع میشود زمانی بین 10 ال 30 ثانیه زمان لازم است تا دیزل ژنراتور روشن شود و برق مورد نیاز قسمت های مختلف در دیتا سنتر  را تامین کند.

ارائه راهکارهای تخصصی در زمینه خرید ، نصب و راه اندازی دیزل ژنراتور مناسب مراکز داده و دیتا سنتر سازمان شما توسط کارشناسان مجرب گسترش ارتباطات زیرساخت غدیر، با شماره 88507740 تماس بگیرید.

این شرکت در سال 1391 فعالیت خود را با هدف ارائه انواع محصولات،راهکارها و خدمات مشاوره ای طراحی و مهندسی در زمینه زیر ساخت شبکه های کامپیوتری و سیستم های نظارت تصویری آغاز نموده است. همواره سعی بر آن داشته است محصولات و خدماتی که در اختیار مشتریان خود قرار دهد که از بالاترین سطح کیفیتی برخوردار باشد.

خدمات گروه غدیر:

مراکز داده و دیتا سنتر

دوربین مداربسته

زیر ساخت شبکه

برق اضطراری و UPS

  • آدرس: سهروردی شمالی ، نرسیده به خیابان شهید بهشتی، کوچه زمانی، پلاک 3 ، واحد 6

  • تلفن: 02188507740

  • ایمیل: info@ghadirgroup.com

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید